test test

TEENAGE LIDERLIK

Titel tekst


İyi bir eğitim, bir yabancı dil, olabilecek en iyi okul, giysiler, oyuncaklar, doğum günleri, üniversite, meslek…
Çocuğu evden ayrıldığında herşeyi hazır olsun ister insan. Peki ya kendini hazırlaması gerektiğini unuttuysak? Özgüvenini içinde nasıl taşıyacağını öğretmediysek? Kendi değerini anlamasını sağlamadıysak? En güzel ilişkinin insanın kendisi ile kurduğu ilişki olduğunu söylemediysek? Sevgilisi onu terkettiğinde, işten çıkarıldığında, iflas ettiğinde, sevdiği birini kaybettiğinde, sevdiği biri tarafından sevilmediğinde, bir sunum verdiğinde, sahneye çıktığında, topluluk önünde konuşması gerektiğinde ne yapacak?

Titel tekst


13-19 Yaş Teenage Liderlik Eğitimi
Anne baba olanlar bilir, çocuk sahibi olmak ayrı bir mutluluk, ayrı bir heyecan, bambaşka bir sevgidir. Koşulu olmayan sonsuz bir sevgi ile bağlanırsınız kucağınıza verdikleri ilk andan itibaren…Herkes bir yana, o bir yanadır artık. Onun için yapmayacağınız şey yoktur. Ve her birimiz yapabileceğimizin en iyisini çocuklarımıza yapmak için canla başla uğraşırız.

3 dil bilen, üniversite mezunu, dertlerini sıra yapmış, mutsuz gençler aranıyor diye ilan versek yığınlarla karşılaşır mıyız sizce?
Hayata hazırlayalım çocukları… Meslek edinmek doğru mesleği seçtiğinde anlam kazanıyor, para kazanmak hayata bağlı isen anlamlı zaten… Hayatta nasıl duracağını bilmeli insan… Ve bu küçük yaşlarda öğreniliyor.
Geleceğin Liderleri Programı Sayesinde Gençler;
· Yaşamlarının akışına yön vererek, geleceklerini tasarımlayabilecekler.
· Kendi içsel motivasyonlarını oluşturarak, hedeflerine ulaşacak kaynakları oluşturabilecekler.
· Kendileriyle olan iletişimlerini geliştirerek, mutlu ve huzurlu olabilecekler.
· Zaman ve enerjilerini yönetmeyi öğrenecekler.
· Öz disiplin oluşturarak başarı getiren davranışlar sergileyebilecekler.
· Karakter gelişimi sürecinde duygusal ve sosyal zekayı en üst düzeyde kullanabilecekler.
· Geleceğin liderlik modellerini, karakterleri oluşurken yaşamlarının parçası haline getirebilecekler.
· Yaşamlarının çoğu zamanını geçirdikleri öğrenme sürecini, daha etkili ve eğlenceli hale getirebilecekler.
· Sınav stresini avantaja dönüştürmeyi öğrenecekler.
· Etkili sunum yapabilecek, öz güvenli sahne deneyimleri ve iletişimi ile kitleleri ikna edebilecekler.

LIVCON Geleceğin Liderleri Programında Neler Var? 6 modülden oluşan Geleceğin Liderleri Eğitim Programı sayesinde gençler aynı anda birçok disiplini öğrenecek ve yaşamlarına uygulama fırsatı bulacaklar. Bireysel motive edici hedef belirlemekten, hedeflere ulaştıracak öz disiplini geliştirmek için kullanabilecekleri stratejilere kadar birçok başarı dinamiğini öğrenecekler. Düşünsel ve duygusal değişimi getiren NLP, Koçluk ve Hipnoz yöntemlerini kendilerine uygulamayı öğrenecekler. Önce kendileriyle, ardından da diğerleriyle doğru iletişimi nasıl kurabileceklerini öğrenecekler.
Bunun yanı sıra program içerisinde, karakter gelişimi için en önemli dinamikler olan duygusal ve sosyal zekanın gelişimi için de modeller yer alıyor. 21.Yüzyılda ihtiyaç duyulan liderlerde olması gerekenleri ve bunların nasıl elde edilecekleri konusunda, 21 farklı liderlik modelini öğrenecekler. Öğrenmeyi kolaylaştıran ve hızlandıran birçok dinamiği uygulamasını öğrenecekler. İnsanların karşısında öz yöntemlerini, güvenli durabilme, kaygılardan kurtulma, etkili sunum yöntemleri ve kitleleri ikna etme yöntemlerini öğrenecekler.
Not: Eğitim programında, genç çocuklarımızın öğrenmelerini destekleyecek oyunlar ve uygulamalar yer almaktadır.