test test

LIDER ANNE-BABA

Titel tekst


Anne Baba olmak yaşam boyu süren bir meslektir!
LIVCON Etkili Anne Baba Semineri’ne katılarak çocuğunla daha iyi bir iletişim kurabilir ve onu geleceğe daha bilinçli hazırlayabilirsin.
Günümüz dünyasında gerek iş stresi, gerek eşler arası problemler aile hayatına yansıyabilmekte ve bu yansımalar evdeki çocuğun da psikolojik gelişimini ve kendine olan güvenini etkileyebilmektedir. Her aile çocuklarını daha iyi bir geleceğe hazırlamayı, daha iyi eğitimler almalarını, onların gelecekte iyi ve öz güveni yüksek bireyler olarak yetişmelerini istemektedir.

Titel tekst


Peki, çocuklarınızla gerçekten doğru iletişim kuruyor musunuz? Gerçekten onları anlamaya çalışıyor musunuz? Anne Baba olmak ömür boyu süren bir meslektir… Diğer meslekler deneme-yanılmayı kaldırabilirler. Ancak anne-babalık mesleğinde deneme-yanılmaların sonucu çok ciddi olabilir…
Harward Üniversitesinde Daniel Goldman tarafından yürütülen bilimsel araştırmalarda başarılı ve mutu çocuk yetiştirmede etkisi olan dinamikler incelenmiştir.

Araştırmalar esnasında sadece ev ortamında gelişim fırsatı bulan duygusal zeka ve sosyal zekanın başarıda çok büyük bir etkisi olduğu ortaya çıkmıştır. Ayrıca daha başka araştırmalarda çocuklarımızı en çok zihinsel ve duygusal olarak frenleyen ya da gelişimlerinin farkında olmadan durdurma noktasına getiren kişilerin şaşırtıcı bir şekilde anne babalar olduğu gözler önüne serilmiştir.
Uzm. Psk. Metin Çınaroğlu gerek İngiltere’de, gerek ise ülkemizde yaptığı epistemolojik (öğrenme ve gelişim) araştırma ve uygulamalarında anne baba ve çocuk ilişkisinin çocukların gelişim süreçlerine en çok etki yapan dinamik olduğunu binlerce seanslık uygulamalarında fark etmiştir.
Etkili anne baba semineri anne babaların çocuklarıyla olan iletişimlerini geliştirebilmek ve çocuklarına duygusal ve sosyal zekanın (özgüven) tohumlarını atabilmenin stratejilerini vermektedir. Metin Çınaroğlu, sağlıklı psikolojide olmayan bir anne babanın sağlıklı psikolojiye sahip çocukları olmasının mümkün olmadığını tiyatral anlatımıyla katılımcılara fark ettirmektedir.

Çocuğun ile doğru iletişim kurduğuna emin misin? Ona kızıyorsun ve bu kızgınlık sonrasında seni vicdan azabına mı sürüklüyor? Psikolojik visürlerinden nasıl kurtulursun? Bunlar gibi birçok soru ve sorun tüm ebeveynlerin korkulu rüyası, ancak hepsinden kurtulmanın bir yolu var. Etkili anne baba seminerinden sonra çocuğunu yetiştirirken izlediğin yol haritasını değiştirecek ve daha iyi bir gelecek için istediğin o ilk adımı atabileceksin. 2 saatlik eğlenceli seminer esnasında kendi Psikolojik virüslerinin de farkına varacaksın. Seminerin sonunda ise kendi kendine nasıl günlük terapi uygulayacağının tekniğini öğrenmiş olacaksın.

Etkili Anne Semineri Programı Konu Başlıkları
Farkına varmadığımız psikolojik virüsler nasıl oluşur ve çocuklarımıza nasıl geçerler?
Psikolojik virüsleri kullanışlı düşüncelere nasıl çevirebiliriz?
Çocuklarımıza kızmamayı nasıl öğrenebiliriz?
Duygularımızı ve düşüncelerimizi nasıl yönetiriz?
Çocuklar nasıl öğrenir?
Ödül-ceza mekanizmaları nasıl çalışır?
Çocuk karakter gelişimini doğasında nasıl oluşturur ve anne baba’nın etkisi nerede ve nasıl gerçekleşir?
Ev ortamı nasıl bir öğrenme ortamıdır? Nasıl kullanılmalıdır?
Çocuk değerlerini nasıl öğrenir?
Çocuklarımıza bıraktığımız Psikolojik miras nasıl bir etkiye sahiptir?
Anne babalar olarak kendi duygusal yanımızı nasıl geliştirebiliriz?
Çocuklarla yaşamlarını geliştirmek için nasıl iletişim kurmalıyız?
Çocuklarımızın dünya modellerine etki edecek iletişimi nasıl gerçekleştirebiliriz?
Özgür ve özgün bireyler yetiştirmede olmazsa olmazlar nelerdir?
Öz değerleri derinden etkileyen iki dinamik nedir?
Etkili Anne Baba Semineri’ni okulunuzda organize etme fikrine ne dersiniz? Seçilen okullara LIVCON ”Etkili Anne Baba Semineri”ni ücretsiz ulaştırıyor!